Бъдещите първокласници наблюдаваха как преминава час по математика в първи клас. Научиха, че е важно всеки ученик да внимава, да бъде тих и спокоен, да следи случващото се и да участва активно в учебните дейности.
Децата от подготвителната група се включиха в групова задача, поставена на първокласници. Петима от малките бяха избрани след дадени верни отговори на математически въпроси. Тяхната роля беше да са начело на петте групи ученици. Да наблюдават дали всеки член от групата участва в поставената задача. Останалата част от групата деца също получи роля – отговорна и сериозна. Те бяха съдии. След изпълнение на груповата задача всички участници представиха работата си.
Госпожа Стефанова поднесе мило благодарствено писмо от името на децата към учениците. И бъдещите и настоящите първокласници останаха доволни и радостни от споделената математика!



