Бързината, с която Първа девическа гимназия е основана от строителите на възродената държава България, показва онова основно качество на народа ни, което нищо не е могло да унищожи през трудната ни история- доверието към знанието и увереността в неговата преобразяваща сила.
Надяваме се, че възпитаниците на нашето училище също живеят с тази мисъл, която всички ние носим в себе си несъзнателно като светлина от далечно слънце, изпълнени с благодарност и доброта. Тук винаги цари един диалог – между доверието и бъдещето, тук откриваме богатствата на големите истини, от тук идва запазеният спомен за първия учител, за любимия учител, за първата любов.
21-ви век непрекъснато изправя образователната система пред много предизвикателства и вълнуващи възможности, които посрещаме открито и смело. Ние, всички заедно- ръководство и педагогически колектив- съдействаме за развитието на потенциала на всяко дете, правим това с грижа, положително отношение, мотивиране и подкрепа. Така нашите ученици придобиват увереност и знания, които ще им дадат силата да бъдат успешни.
Пожелавам учениците да бъдат трудолюбиви, взискателни към самите себе си и към света! Здраве и сили на учителите да продължават със същата всеотдайност да работят за просперитета на Седмо училище «Свети Седмочисленици»!
Честит празник!


