11 май – празникът  на Седмо училище! Да се отбележи този ден  не само означава да се изпълни един ритуал, а да се чества знанието, неговото ръководно и благородно място в прогреса на нашето общество. Това е нашето Седмо училище, което живее постоянно с младостта, което е обучило и възпитало десетки поколения, станало е вдъхновение за нови и нови приливи от таланти,  характери, съдби.

Бързината, с която Първа девическа гимназия е основана от строителите на възродената държава  България, показва онова основно качество на  народа ни, което нищо не е могло да унищожи през трудната ни история- доверието към знанието и увереността в неговата преобразяваща сила.

Надяваме се, че възпитаниците на нашето училище също живеят с тази мисъл, която всички ние носим в себе си несъзнателно като светлина от далечно слънце, изпълнени с благодарност и доброта. Тук винаги цари един диалог – между доверието и бъдещето, тук откриваме богатствата на големите истини, от тук идва запазеният спомен за първия учител, за любимия учител, за първата любов.

21-ви век непрекъснато изправя образователната система пред много предизвикателства и вълнуващи възможности, които посрещаме открито и смело. Ние, всички заедно- ръководство и педагогически колектив-  съдействаме  за развитието на  потенциала на всяко дете,  правим  това с грижа, положително отношение, мотивиране и подкрепа. Така нашите ученици придобиват увереност и знания, които ще им дадат  силата да бъдат успешни.

Пожелавам учениците да бъдат трудолюбиви, взискателни към самите себе си и към света! Здраве и сили на учителите да продължават със същата всеотдайност да работят за просперитета на Седмо училище «Свети Седмочисленици»!

Честит празник!